Ara
Close this search box.

3 Kollu Boy Tipi Turnike Teknik Şartnamesi

3 KOLLU BOY TİPİ TURNİKE TEKNİK ŞARTNAMESİ
 1. Turnikelerin yapısı çift yön geçişe uygun olacaktır.
 2. Mekanik ve elektronik sistemler taşıyıcı kaide üzerinde olmalıdır. Bu taşıyıcı kaide demonte monte edilebilir şekilde karşılıklı iki ayak üzerinde yere monte edilmelidir.
 3. Double turnikeler de bir gövdeye iki adet rotor ve mekanik monte edilecektir.
 4. Single modellerde ebat max. 1500X1400 olmalıdır
 5. Çiftli (double) modellerde ebat max. 2250×1400 cm olmalıdır
 6. Her iki modelde geçiş yüksekliği minimum 200 cm olmalıdır.
 7. Turnikeler -20 +68 opsiyonel olarak ısı pozitifleme ile -50 +68 sıcaklıktaki ortamlarda
 8. çalışabilmelidir.
 9. 3 kanatlı, kollar paslanmazda 40 mm çapında demir malzemede 42 mm çapında boru profil ve her bir kanat single turnikede min 9 koldan (toplam 27) double turnikede 10 koldan (toplam 60 ) oluşmalı ve teker teker sökülebilir, takılabilir olmalıdır.
 10. Kol boyu 50–65 cm arası olmalıdır.
 11. Turnike her bir izinde bir kişi geçirmelidir. Geçişi bittiğinde hareketi hidrolik şok emici
 12. tarafından sönümlenmeli , (motorlu modeller hariç)
 13. Turnikelerde disable özelliği olmalı ve dışarıdan istendiğinde komut ile geçiş izni alınsa bile geçiş onayı kontrol edilebilmelidir.
 14. Aynı anda tek bir kişinin geçmesine olanak sağlayacak yapıda olmalıdır.
 15. Turnikeler normalde kapalı pozisyonda durup ,okuyucudan alacağı yetki onayı ile istenilen yöne geçişe imkan sağlayacaktır.
 16. Sistem mikro işlemci kontrollu olmalıdır enerji filitreli olup sistem swıch mod power ünitesine sahip olmalıdır yön algılayıcısı olarak kesinlikle mekanik mikroswıch ler kullanılmamalı bunun yerine manyetik veya optik sistemler kullanılmalıdır.
 17. Turnike mekaniğini kontrol eden bir elektronik kartı olamalı ve tüm hareketler output lar bu kart tarafından düzenlenmeli ve opsiyonel olarak pc için bir 485 protokol bağlantısı olmalıdır.
 18. Turnikelerin giriş ve çıkış cephelerinde opsiyonel olarak geçiş yönünün gösterildiği geçişe kapalı ve geçişe açık anlamında kontrol kartı tarafından yönetilen iki adet led li gösterge bulunacaktır.
 19. Turnike mekanizmalarının ,oto merkezlenme elemanları çelikten imal edilmiş olacaktır ve kullanılan tüm makine elemanları galvaniz kaplı alüminyum veya paslanmaz çelik malzemelerden üretilmiş olacaktır.
 20. Turnikelerin elektriği kesildiğinde kollar otomatikman boşa döner konuma geçecektir.yangın durumunda turnikeler boşa döner duruma alınabilecektir.
 21. Turnike mekanizması kolun 30 derecelik dönüşünden sonra geri dönüşü engelleyen kilit mekanizmasına sahip olacaktır.(ikinci kişinin geçişini engellemek için )
 22. Turnikelerin kilitleme sistemleri elektrik sistemlerinde Kullanılan kontaktör olmayacaktır. Dc selonoid ile kilitleme yapılacak ve selonoid kesinlikle ortam sıcaklığından max.10 santigrat derece fazla ısınmayacaktır. Enerji varken selonoidler çekili olacak ve sistem komut alana kadar kilitli kalacaktır.dolaysıla enerji kesildiğinde veya acil ŞT-130105-0007(0) 2 / 2 Y.T.9.11.2017 mod uygulamasında turnike kolları her iki yöne de serbest geçiş verecektir. Opsiyonel : istendiğinde kollar enerji kesildiğinde kilitli hale getirilebilecektir.
 23. Turnikeler, giriş çıkış yönüne serbest ,hem giriş hem çıkış ve / veya sadece giriş sadece çıkış serbest olarak değiştirilebilme özelliklerine sahip olacaktır.
 24. Turnikeler ,içindeki tüm dişli ve mekanik kısımlar uzun süre yağlama bakım gerektirmeyecek şekilde imal edilmiş olacak ve sistem sessiz çalışacaktır.
 25. Turnikeler, panik anında kişilerin binadan dışarı hızlı bir şekilde boşaltılabilmesi için danışma / güvenlik odasına konulacak uzaktan kumanda ünitesinden ,bir butona basılarak veya yangın algılama sisteminden gelecek kontak ile,otomatik olarak serbest konuma geçerek ve kart okutmadan kişilerin geçişine müsaade edecek şekilde imal edilmiş olacaktır. Normal konuma geçişte aynı şekilde gerçekleşecektir.
 26. Bir kontrol noktasından istendiğin de bir veya iki yöne de geçiş için yasaklanabilmelidir.
 27. Turnikeler 220 v ac ile çalışacak ve beklemede single da 12 w double da max. 24 w enerji harcayacaktır.
 28. Turnikeler access control den aldığı bir kuru kontak bilgisi veya ground kontrol ile bir kişinin geçişi için izin verecek ve tekrar kilitli konuma gelecektir. İzin olupta geçiş olmadığı takdirde time out süresi max 18 saniyedir (6-12-18- ∞ ayarlı) ayarlanan süre sonunda turnike otomatik olarak kilitli konuma geçecektir
 29. Turnike döndüğü yön ile ilgili döndü bilgisini access control sistemine bildirecek çıkışa sahip olmalıdır ve ayrıca meşkul sinyalini de verebilecektir.
 30. Turnikeler kapı tipi metal dedektörler ile senkron ve uyumlu çalışabilecek özelliğe sahip olmalıdır. Metal dedektör den gelecek bilgi ile tehlike durumunda kişi kartını okutsa bile geçiş vermeyecektir. Bu kilitlenme ancak operatör tarafından manuel kumanda üzerinden resetlenecektir.
 31. İmalatçı firmaların ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi belgesi olmalıdır.
 32. Ürünlerin TSE veya TSEK belgeleri olacaktır.
 33. Ürünlerin CE belgesi olacaktır.

Teklif İste

Polimek PDKS Yazılımını ücretsiz denemek için demo talebi oluşturunuz.

Entegre Çalıştığımız Programlar

PDKS Ücretsiz Demo Talep Formu

Bu formu göndererek, gizlilik politikamızı okuduğunuzu, anladığınızı ve kabul ettiğinizi onaylamış olursunuz.