Ara
Close this search box.

X-Ray Cihazı ile Üst Düzey Güvenlik Mümkün

İleri teknoloji X-ray cihazlarımız paket, koli, çanta vb. içerisinde tehlikeli madde olup olmadığını önceden tespit etmeye yaramaktadır.

X-Ray Bagaj Arama Cihazlarında Yüksek Kalite:

Smartguard x-ray cihazının tüm bileşenleri dünya standartlarındaki markalardan oluşmaktadır. X-ray chazının foto dedektörleri Japon malı Hamamatsu, konveyör bandı ve motoru Alman malı Interroll, jeneratörü Amerika menşeili Spellman markadır.

X-Ray Çanta Kontrol Sistemlerinde Yüksek Müşteri Memnuniyeti:

Satın almış olduğunuz x-ray cihazlarınız için  hızlı sevkiyat ve kurulum hizmeti; satış sonrası telefonla ve uzak masaüstü bağlantısı ile ücretsiz destek hizmeti sunmaktayız. 

Kolay Kullanım

X-ray bagaj arama cihazlarının kullanımı uzman teknik ekibimiz tarafından x-ray operatörüne anlatılır. Kullanmaya başladıktan kısa süre sonra operatör,x-ray cihazı neleri görür, neleri görmez; x-ray cihazındaki renkler neyi temsil eder öğrenmiş olur.

Uzman Destek

X-ray cihazlarınızın kurulumu için yerinde ya da online servis seçeneklerimiz mevcuttur. Bizim önerimiz x-ray cihazını yerine bizim kurmamız, x-ray operatörüne gerekli bilgileri vermemiz ve sonrasında teknik desteğin uzaktan devam etmesi yönündedir.

Esneklik

X-ray bagaj arama cihazlarının tünel ölçüleri değişkendir. Kontrol edilmesi istenen paket büyüklüğüne göre x-ray cihazı tercih edilmelidir, istenirse çanta ve bavullar için x-ray cihazının önüne ve arkasına roller ilave edilebilir.

Yüksek Performans

Smartguard x-ray cihazları rakiplerine göre üstün performanslıdır, en az 3 renk ayrımı olan x-ray cihazlarının üst modellerinde 7 renk seçeneği de vardır.

x-ray-bagaj-arama-sistem-ne-yapar
X-Ray Cihazı Çalışma Prensibi Nedir? X-Ray Neleri Tespit Eder?

X-ray çanta / paket arama kontrol cihazları; çanta, koli, paket içerisinde tehlikeli madde olup olmadığını x-ışınları vasıtası ile tespit etmeye yarayan görüntüleme sistemleridir.

X-ray cihazları organik / inorganik patlayıcı ayrımı yapabilmekte, jeneratör büyüklüğüne göre de renkli görüntü verebilmektedir. X-ray cihazının renklerine göre; x-ray cihazını kullanan operatör,  x-ray cihazında güvenliği tehdit edici madde yada  gıda maddesi var mı anlayabilir.

X-ray cihazlarının güvenlik kullanımı dışında tekstil sektöründe de kullanımı vardır. Büyük referanslarımızdan Hugo Boss Smartguard x-ray cihazı ile tekstil ürünlerinin içerisinde iğne ucu kalıp kalmadığının kontrolünü yapmaktadır.

 

X-Ray Cihazı Sistem Bileşenleri

X-ray bagaj arama cihazlarının kullanım yeri ve amacına göre bir çok farklı modelleri mevcuttur, önemli olan kullanım amacını iyi tespit etmektir.
Kullanılacak yere göre x-ray bagaj kontrol cihazının tünel ölçüleri belirlenir.
5030 tünel ölçüleri genellikle alışveriş merkezleri girişleri, kamu kurum ve kuruluşları gibi sadece el çantası ile girilen yerler için uygunken; kontrol edilmek istenen paketin ebatları büyüdükçe; 6550, 8065 veya 100100 gibi ölçülere geçilmesi gerekir.
Havaalanları, otobüs terminalleri, otel girişleri gibi mekanlar büyük tünel ölçüleri olan x-ray bagaj arama kontrol cihazlarını tercih etmelidir.

x-ray-bagaj-sistem-bilesen-photo

X-Ray Sistemi Nasıl Çalışır?

X-ray cihazının çalışma prensibi şu şekildedir: x-ray bagaj kontrol cihazının bandına kontrol edilmek istenen çanta veya bavul yerleştirilir, kurşun perdeler içerisinde bulunan x-ray ışınları vasıtası ile görüntülenmek istenen çantanın içerisi görüntülenir ve cihaz üzerindeki monitöre aktarılır. 

X-ray kontrol cihazının en önemli özelliği  jeneratörünün gücüdür.
Jeneratör gücüne göre cihaz 3 veya 4 renk görüntü verebilir, organik-inorganik patlayıcı ayrımı yapabilir.

X-Ray Cihazı Zararları

X-ray cihazının içerisindeki kurşun geçirmez perde vasıtası ile radyasyon engellenir, kullanımının insan sağlığına her hangi bir zararı yoktur.

X-Ray Bagaj Arama Cihazı Bileşenleri

Teklif İste

Polimek PDKS Yazılımını ücretsiz denemek için demo talebi oluşturunuz.

Entegre Çalıştığımız Programlar

PDKS Ücretsiz Demo Talep Formu

Bu formu göndererek, gizlilik politikamızı okuduğunuzu, anladığınızı ve kabul ettiğinizi onaylamış olursunuz.