X-Ray Bagaj Arama Cihazı İleri teknoloji Smartguard x-ray cihazları ile güvenliğiniz kontrol altında ! X-Ray bagaj ve çanta arama cihazlarında Polimek güvencesi !

Teklif ya da Bilgi Alın!

X-Ray Cihazı ile Üst Düzey Güvenlik Mümkün

İleri teknoloji X-ray cihazlarımız paket, koli, çanta vb. içerisinde tehlikeli madde olup olmadığını önceden tespit etmeye yaramaktadır.

X-Ray Bagaj Arama Cihazlarında Yüksek Kalite:

Smartguard x-ray cihazının tüm bileşenleri dünya standartlarındaki markalardan oluşmaktadır. X-ray chazının foto dedektörleri Japon malı Hamamatsu, konveyör bandı ve motoru Alman malı Interroll, jeneratörü Amerika menşeili Spellman markadır.

X-Ray Çanta Kontrol Sistemlerinde Yüksek Müşteri Memnuniyeti:

Satın almış olduğunuz x-ray cihazlarınız için  hızlı sevkiyat ve kurulum hizmeti; satış sonrası telefonla ve uzak masaüstü bağlantısı ile ücretsiz destek hizmeti sunmaktayız. 

Kolay Kullanım

X-ray bagaj arama cihazlarının kullanımı uzman teknik ekibimiz tarafından x-ray operatörüne anlatılır. Kullanmaya başladıktan kısa süre sonra operatör,x-ray cihazı neleri görür, neleri görmez; x-ray cihazındaki renkler neyi temsil eder öğrenmiş olur.

Uzman Destek

X-ray cihazlarınızın kurulumu için yerinde ya da online servis seçeneklerimiz mevcuttur. Bizim önerimiz x-ray cihazını yerine bizim kurmamız, x-ray operatörüne gerekli bilgileri vermemiz ve sonrasında teknik desteğin uzaktan devam etmesi yönündedir.

Esneklik

X-ray bagaj arama cihazlarının tünel ölçüleri değişkendir. Kontrol edilmesi istenen paket büyüklüğüne göre x-ray cihazı tercih edilmelidir, istenirse çanta ve bavullar için x-ray cihazının önüne ve arkasına roller ilave edilebilir.

Yüksek Performans

Smartguard x-ray cihazları rakiplerine göre üstün performanslıdır, en az 3 renk ayrımı olan x-ray cihazlarının üst modellerinde 7 renk seçeneği de vardır.

X-Ray Cihazı Çalışma Prensibi Nedir? X-Ray Neleri Tespit Eder?

X-ray çanta / paket arama kontrol cihazları; çanta, koli, paket içerisinde tehlikeli madde olup olmadığını x-ışınları vasıtası ile tespit etmeye yarayan görüntüleme sistemleridir.

X-ray cihazları organik / inorganik patlayıcı ayrımı yapabilmekte, jeneratör büyüklüğüne göre de renkli görüntü verebilmektedir. X-ray cihazının renklerine göre; x-ray cihazını kullanan operatör,  x-ray cihazında güvenliği tehdit edici madde yada  gıda maddesi var mı anlayabilir.

X-ray cihazlarının güvenlik kullanımı dışında tekstil sektöründe de kullanımı vardır. Büyük referanslarımızdan Hugo Boss Smartguard x-ray cihazı ile tekstil ürünlerinin içerisinde iğne ucu kalıp kalmadığının kontrolünü yapmaktadır.

 

X-Ray Cihazı Sistem Bileşenleri

X-ray bagaj arama cihazlarının kullanım yeri ve amacına göre bir çok farklı modelleri mevcuttur, önemli olan kullanım amacını iyi tespit etmektir.
Kullanılacak yere göre x-ray bagaj kontrol cihazının tünel ölçüleri belirlenir.
5030 tünel ölçüleri genellikle alışveriş merkezleri girişleri, kamu kurum ve kuruluşları gibi sadece el çantası ile girilen yerler için uygunken; kontrol edilmek istenen paketin ebatları büyüdükçe; 6550, 8065 veya 100100 gibi ölçülere geçilmesi gerekir.
Havaalanları, otobüs terminalleri, otel girişleri gibi mekanlar büyük tünel ölçüleri olan x-ray bagaj arama kontrol cihazlarını tercih etmelidir.

X-Ray Sistemi Nasıl Çalışır?

X-ray cihazının çalışma prensibi şu şekildedir: x-ray bagaj kontrol cihazının bandına kontrol edilmek istenen çanta veya bavul yerleştirilir, kurşun perdeler içerisinde bulunan x-ray ışınları vasıtası ile görüntülenmek istenen çantanın içerisi görüntülenir ve cihaz üzerindeki monitöre aktarılır. 

X-ray kontrol cihazının en önemli özelliği  jeneratörünün gücüdür.
Jeneratör gücüne göre cihaz 3 veya 4 renk görüntü verebilir, organik-inorganik patlayıcı ayrımı yapabilir.

X-Ray Cihazı Zararları

X-ray cihazının içerisindeki kurşun geçirmez perde vasıtası ile radyasyon engellenir, kullanımının insan sağlığına her hangi bir zararı yoktur.

X-Ray Bagaj Arama Cihazı Bileşenleri