Ara
Close this search box.

Yüz Tanıma Sistemi Nasıl Çalışır ?

Polimek yazılımları kullandığı biyometrik/rfid gibi teknolojilerle entegre olarak, çalışanlarınızın tanımlanmasını ve gerçek zamanlı takibini doğru bir şekilde sağlar.

Yüz tanıma sistemleri, biyometrik sistemlerden en çok bilinen ve tercih edilenidir.

Yüz tanıma sistemleri sayesinde; personelin kimlik doğrulaması gerçek zamanlı şekilde yapılabilir ve giriş-çıkış takipleri kolaylıkla yönetilebilir.

Çoğunlukla, yüz tanıma sistemlerinin üzerlerinde aynı zamanda parmak izi okuma modülü ve kart okutma özelliği de bulunmaktadır.

Yüz tanıma okuyucularının yeni versiyonlarında aynı zamanda ateş ölçme özelliği de bulunmaktadır.

Termometreliyüz tanıma cihazları sayesinde, sizin belirlediğiniz ateş sınırının üzerindeki kişi içeriye giriş yapamaz, bu cihazlar üzerlerindeki röle sayesinde turnikelere de bağlanabilir.

Yüz tanıma cihazları yüzün fotoğrafını çekmez, yüzün belli mesafelerinin birbirlerine olan uzaklıklarını alır ve binary denilen bir kod haline getirir.

Kesinlikle yüz tanıma cihazının içerisinde çalışanlarınızın fotoğrafları saklanmaz, tamamen yasal bir sistemdir.

Yüz tanıma cihazlarının içerisinde bulunan bilgiler dilenirse usb cihazı ile de alınabilir.

Yüz tanıma sistemlerinin kullanım alanları başta fabrikalar olmak üzere oldukça fazladır. Zil çaldırma özellikleri sayesinde; mesai başlangıç veya bitişlerinde cihazlar zil çaldırabilir.

En sık personel takibi için kullanılan yüz tanıma sistemleri aynı zamanda, spor salonlarında üye takibi, yemekhane kontrol sistemi, ya da kartlı geçiş sistemi olarak ta kullanılabilir.

Ayrıca kart maliyetinin olmaması, parmak izi sistemlerinden çok daha hızlı bir geçişe imkan vermesi de yüz tanıma sistemlerinin tercih sebebidir.

Eğer sizde yüz tanıma cihazlarımız hakkında daha detaylı bilgi almak ve performanslarını test etmek isterseniz bize ulaşabilirsiniz.

Teklif İste

Polimek PDKS Yazılımını ücretsiz denemek için demo talebi oluşturunuz.

Entegre Çalıştığımız Programlar

PDKS Ücretsiz Demo Talep Formu

Bu formu göndererek, gizlilik politikamızı okuduğunuzu, anladığınızı ve kabul ettiğinizi onaylamış olursunuz.