Ara
Close this search box.

X-Ray Cihazı ve Kapı Metal Dedektörlerinin Kullanımı

Son yıllarda giderek artan güvenlik açığı ile birlikte x-ray çanta ve paket arama cihazları ile kapı ve el  tipi dedektörlerinin kullanımı oldukça yaygın bir hale gelmiştir.

X ışınları ile çanta, koli, paket, bavul, bagaj içerisi görüntülenebilir, herhangi kesici, patlayıcı ve ya riskli bir materyal var mı yok mu çok kolay bir şekilde saptanabilir.

Özellikle havaalanları, metro ve tren istasyonları, alışveriş merkezleri gibi insan sirkülasyonunun fazla olduğu, güvenlik gerektiren yerlerde bu cihazların kullanımı oldukça yaygındır.

İnsanlar kapı dedektörlerinden geçerken eşyaları da x-ray cihazlarından geçmektedir.

Pandemi ile birlikte teması minimuma indirmek için bir süre boyunca hem x-ray cihazlarının hem de kapı dedektörlerinin kullanımı alışveriş merkezlerinde durdurulmuş, havaalanları ve tren istasyonları gibi büyük güvenlik açıklarının olabileceği yerlerde devam etmiştir.

1 Haziran’da yürürlüğe giren ‘’Normalleşme’’ süreci ile birlikte Avm’lerde ki x-ray cihazları ve kapı dedektörü kullanımı da tekrar yürürlüğe girmiştir.

Avm, plaza, vb. girişlerinde ateş ölçümü ve HES kodu kontrol uygulaması ile birlikte  çanta kontrolü de tekrar başlamıştır.

Smartguard markalı x-ray çanta ve paket arama cihazlarımızın bir çok farklı tünel boyutu mevcuttur.

Kullanılmak istenen yere göre dikkat edilmesi gerek hem tünel boyutları hem de jeneratörün ölçüsüdür.

140 Kv hatta opsiyonel olarak 160 Kv jeneratör gücüne sahip cihazların görüntü kalitesi, organik-inorganik ayrımı diğerlerine göre bir tık önde olmakta, buna bağlı maliyetler de artmaktadır.

Burada önemli olan doğru yer için doğru cihaz seçimidir.

Smartguard markalı x-ray ve kapı dedektörlerimiz bir çok kamu kurum ve kuruluşunda çalışmakta olup, tüm kalite belgelerine sahiptir.

Ayrıca başarılı ihracat ekibimiz bu ürünleri Irak, Katar, Tunus, Sudan, Kuveyt, Hindistan, Gürcistan, Azerbaycan, Yunanistan, Mısır, Moritanya gibi pek çok ülkeye ihraç etmekte, uzak masaüstü bağllantısı ile kurulum ve satış sonrası desteklerini vermektedir.

Sizde güvenlik önlemlerinizi arttırmak için bize başvurun!

Teklif İste

Polimek PDKS Yazılımını ücretsiz denemek için demo talebi oluşturunuz.

Entegre Çalıştığımız Programlar

PDKS Ücretsiz Demo Talep Formu

Bu formu göndererek, gizlilik politikamızı okuduğunuzu, anladığınızı ve kabul ettiğinizi onaylamış olursunuz.