Ara
Close this search box.

X-Ray Bagaj Tarama Cihazları

X-ray cihazlarının sadece havaalanları ve istasyonlar gibi kalabalık yerlerde kullanılması gerektiği düşünülebilir.

Fakat düşünülenin aksine sergi alanları, avm girişleri, konser alanları, oteller gibi güvenliğin önemli olduğu pek çok yere kurulumu gerçekleştirildiğinde buralardaki şüpheli paket ve bagajların taranması çok daha kolay bir biçimde yapılarak güvenlik riski minimuma indirilmiş olur.

Peki X-Ray Cihazını Seçerken Nelere Dikkat Etmek Gerekiyor?

Aslında seçilecek x-ray cihazında seçerken dikkat etmemiz gereken en önemli şey kullanım alanıdır.

Eğer x-ray cihazı bir otelde kullanılacaksa ve el çantasının yanında bavul taraması da yapılacaksa; 6550,8065 veya 10080 gibi büyük boy x-ray cihazları tercih edilmelidir.

Bu gibi yerlerde tek jeneratörlü, 3 renkli yüksek çözünürlüklü görüntüleme özelliği olan A modeli kullanılabilir.

Avm, sergi salonu, konser gibi el çanta kontrollerinin yapılacağı alanlarda ise 5030 olan en küçük boy x-ray cihazları rahatlıkla tercih edilebilir. Buda maliyet açısından daha avantajlı bir seçimdir.

Fakat yüksek güvenliğin önemli olduğu, bavulların içerisinde; patlayıcı veya uyuşturucu madde gibi şeylerin olup olmadığının kontrol edileceği yerlerde organik/inorganik ayrımı yapabilen, 140 Kv jeneratöre C modeli tercih edilmelidir.

Bu modelde bıçak tabanca gibi aletler görüntü de kare içine alınır, böylece operatörün gözünden bir şey kaçmasına izin verilmez.

Havaalanı, tren garları, liman işletmeleri, gümrük kontrol alanları gibi büyük bagaj kontrollerinin yapılacağı yerlerde yine büyük boy x-ray cihazları tercih edilmelidir.

Smartguard markalı tüm x-ray cihazlarımızın kalite uygunluk belgeleri mevcut olup, bir çok kamu kurumu, adliye, gümrüklü alan vb. yerlerde kullanılmaktadır.

Teklif İste

Polimek PDKS Yazılımını ücretsiz denemek için demo talebi oluşturunuz.

Entegre Çalıştığımız Programlar

PDKS Ücretsiz Demo Talep Formu

Bu formu göndererek, gizlilik politikamızı okuduğunuzu, anladığınızı ve kabul ettiğinizi onaylamış olursunuz.