Ara
Close this search box.

Vip Turnikelerin Özellikleri

vip-turnikelerin-ozellikleri-photo-web

Turnike sistemleri günümüzde takip sağlanmak istenen her alanda kullanılmaktadır. Hemen hemen her sektördeki iş yerleri , plazalar, spor salonları, WC, yemekhane gibi yerlerde turnikeler ile güvenli geçiş kaçınılmaz olmuştur.

Kontrol ve güvenliği sağlamak için kullanılan turnike sistemleri parmak izi, yüz tanıma cihazı veya kart okuyucular ile koordine edilebilir. Böylece personel ve ziyaretçi giriş  çıkışları kontrol altına alınır, talep olması halinde uygun yazılımlar ile veri alımı sağlanır.

Kullanım alanına göre Polimek Elektronik turnike çeşitleri;

Tripod(Bel) Turnikeleri

Boy Turnikeleri

Vip (Engelli) Turnikeler olmak üzere ayrılır.

 

Turnikeler nerelerde kullanılır?

Bel turnikeleri genel olarak en yaygın kullanım alanı olan turnike sistemi olup hastane, okul, yemekhane, spor salonu, fabrika gibi yerlerde karşımıza çıkar, boy turnikeleri ise yüksek güvenlikli alanlarda görülmektedir.

VIP turnikeler, Şık tasarımı ile daha çok Plaza ve işyerlerinde tercih edilir.

 

VIP Turnikelerin özellikleri nelerdir ? 

Hızlı geçiş turnikesi olarak da adlandırdığımız VIP-Engelli Geçiş turnike sistemleri, turnike uygulaması yapılacak olan her alanda kullanılmalıdır. Engelli bireylerin normal turnikelerden geçmesi söz konusu olmaması VIP turnikelerin kullanım sayısını oldukça arttırmıştır.

VIP turnikeler, tekerlekli sandalye, trolley, bebek arabası ve VIP geçişler için uygundur, kısıtlı ve güvenli geçişi sağlar.

Paslanmaz çelikten üretildiği için iç ve dış ortamlarda uzun süreli kullanıma uygundur.

Doğal granit, temperli cam ve krom malzemenin birleşimi ve özel aydınlatması ile yüksek estetik sunmaktadır.

İleri veya geri hareket halinde kişi eğer turnike önünde yer alırsa turnike otomatik olarak bu eylemi hissedip tepki verir ve kapanma esnasında kişinin zarar görmemesi adına çalışmayı otomatik olarak durdurarak güvenle tercih edilir.

 

Teklif İste

Polimek PDKS Yazılımını ücretsiz denemek için demo talebi oluşturunuz.

Entegre Çalıştığımız Programlar

PDKS Ücretsiz Demo Talep Formu

Bu formu göndererek, gizlilik politikamızı okuduğunuzu, anladığınızı ve kabul ettiğinizi onaylamış olursunuz.