Ara
Close this search box.

Turnike Geçiş Sistemleri Neden Gerekli

Firma sahipleri ve işverenler tarafından turnike sistemlerinin kullanılmasının pek çok haklı sebebi olsa da, ilk ve en geçerli sebep güvenliktir.

Turnike sistemleri ile firmanıza girişleri kontrol altına alabilir, istenmeyen kişilerin firma içerisine girmesini önleyebilirsiniz.

Bunun yanında personel giriş-çıkış saatlerinin ve mesailerinin kontrolünde de turnikeler büyük önem taşımaktadır.

Özellikle çalışan sayısı çok olan firmalarda girişleri düzene sokmak ve arbedeyi engellemek için turnike sistemleri en sık tercih edilen sistemler arasındadır.

Firma girişlerinin yanında yemekhaneler, soyunma odaları ve tuvalet girişlerine de turnike sistemleri kurulabilir.

Turnikelerin üzerlerine monte edilen kart, parmak izi ya da yüz tanıma okuyucuları ile personel devam kontrolü gerçekleştirilir.

Turnikelerin kullanım alanına göre farklı modelleri mevcuttur.

Tripod yani bel tipi turnikeler en çok fabrika, metro, tramvay girişlerinde tercih edilirken, boy tipi turnikeler güvenliğin daha ön planda olduğu stadyum girişleri, cezaevi girişleri gibi lokasyonlarda kullanılır.

Boy tipi turnikelerin maliyetlerini düşürmek için dilenirse elektrostatik boyalı versiyonları da mevcuttur. Turnikeler dilediğiniz RAL koduna boyanıp, sıcak daldırma galvanizleme ile dış mekan kullanımına uygun hale getirilir.

Hiddengate yani hızlı geçiş turnikeleri ise daha çok plaza girişleri gibi estetik görüntünün önemli olduğu yerlerde kullanılır.

Polimek kaliteli turnikeler birçok iş yeri, belediye binası, kamu kurum ve kuruluşlarında kullanılmaktadır.

Ayrıca metro ve tramvaylarda da Polimek turnikeri ile  tüm girişler kontrol altındadır.

Polimek turnikeleri Sudan, Mısır,İsrail, Arnavutluk, Bosna Hersek, Filistin, Yunanistan, İngiltere, Irak, İspanya, Katar, Kuveyt, Tunus, Azerbaycan, Gürcistan, Birleşik Arap Emirlikleri gibi pek çok ülkeye ihraç edilmekte ve Türk mallarının kalitesini tüm dünyaya gururla göstermektedir.

Teklif İste

Polimek PDKS Yazılımını ücretsiz denemek için demo talebi oluşturunuz.

Entegre Çalıştığımız Programlar

PDKS Ücretsiz Demo Talep Formu

Bu formu göndererek, gizlilik politikamızı okuduğunuzu, anladığınızı ve kabul ettiğinizi onaylamış olursunuz.