Turnike Geçiş Kontrol Sistemleri Geçişlerin kontrol altına alınmak istendiği yerlerde en sık tercih edilen ürünler turnike sistemleridir. Yeni nesil kartlı, parmak izli, yüz tanıma turnike geçiş kontrol sistemlerini anahtar teslim sunuyoruz.

Teklif ya da Bilgi Alın!

Turnike Sistemleri ile Üst Düzey Kontrol:

Yeni nesil turnikeler ile firmalara giriş-çıkış saatleri, ziyaretçiler, yemekhaneler, stadyumlar, gibi bir çok yer kontrol altına alınır.

Kullanım alanına göre, 3 kollu tripod turnikeler, hızlı geçiş turnikesi ( cam turnike ) veya  boy turnikeleri ile geçiş kontrol sağlanır.

Stadyumlar, cezaevleri gibi üst düzey güvenliğin sağlanması istenen yerlerde tam boy turnikeler daha sık tercih edilir. Tam boy tipi olan turnikelerin paslanmaz ve boyalı olmak üzere farklı seçenekleri mevcuttur. 

Hızlı geçiş turnikeleri ise görselliğin daha ön planda olduğu yerlerde tercih edilir.

Turnike geçiş sistemlerinin fiyatları, turnike sisteminin paslanmaz ya da boyalı olmasına göre oldukça farklılık gösterir.

 

Turnike Sistemlerinde Kişiselleştirilebilir Tasarım:

Turnike geçiş sistemlerini  parmak izi okuyucu; kart okuyucu veya yüz tanıma okuyucuları ile kullanabilirsiniz.

Ayrıca dilerseniz İzmir’deki fabrikamızda talep ettiğiniz ölçülere göre turnikelerinizin çizimlerini yapıp, üretebiliriz.

Kolay Kullanım

Turnike Kontrol Sistemlerinizin kurulumu uzman ekibimiz tarafından kolayca gerçekleştirilir. Kartlı, parmak izi veya yüz tanıma okuyucuları üzerlerine monte edilmiş şekilde size teslim edilerek, eğitimleri verilir.

Uzman Destek

Turnike keşfi ve turnike kontrol sistemlerinin kurulumu için yerinde uzman teknik destek ekibimiz her zaman yanınızdadır. Satış sonrası kontrol sistemlerin destek hizmeti online olarak ta devam eder.

Esneklik

Turnike kontrol sistemlerinin, sistem bileşenleri ihtiyacınıza göre şekillendirilir. Hızlı geçiş turnikelerinde kapatılmak istenen yere göre single ya da double cam turnikeler kullanılabilir; yada yan tarafa vip turnikeler eklenebilir.

Yüksek Performans

Polimek turnike sistemleri, yıllardır İzmir raylı hatları da olmak üzere pek çok kamu kurum ve kuruluşunda sıkıntısız çalışmaktadır.
Tüm dünyaya turnike sistemleri ihracatı yapan Polimek turnikeleri rakiplerine göre fiyat performans açısından çok avantajlıdır.

Turnikeli Geçiş Kontrol Sistemi Ne Yapar?

Turnike sistemleri, izinsiz geçişleri önleyerek güvenlik kontrolünde önemli bir rol oynar. Geçiş turnikeleri günümüzde pek çok lokasyonda kullanılmakta olup, geçiş kontrol sistemlerinin olmazsa olmazıdır. Kullanım alanına göre farklılık gösteren turnike çeşitleri ile firmalara giriş – çıkış saatleri, gelen ziyaretçiler, içerideki personeller, yemekhaneler, stadyumlar, vb. gibi bir çok yer kontrol altına alınabilir. Talebe göre turnike geçiş kontrol sistemlerinin üzerine parmak izi okuyucu; kart okuyucu veya yüz tanıma okuyucuları monte edilebilir. Ayrıca turnike kontrol sistemleri gerek geçiş kontrol, gerek personel devam kontrol gerekse yemekhane kontrol veya spor salonu takip yazılımları ile entegre çalışabilir.

Turnike Geçiş Sistemleri Sistem Bileşenleri

Kullanılmak istenen yere göre değişkenlik gösteren turnike çeşitleri aşağıdaki gibidir.

Tripod (bel tipi) turnikeler, bu turnikeler 3 kollu turnikeler olarak ta adlandırılır,  hızlı geçiş turnikeleri yine bu turnikeleri camlı turnikeler diye de adlandırabiliriz, tam boy turnikeler (boy tipi turnikeler) ve vip (engelli)turnikeler olarak 4 ana başlıkta toplayabiliriz. 

Hijyen ve pandemi serisi için üretilmiş olan turnike modellerimizi de tüm hijyen ihtiyaçlarınız için kullanabilirsiniz.

Turnike yer keşfi ve turnike fiyatları için detaylı bilgi almak için bizi arayın. 

Turnike Sistemi Nasıl Çalışır?

Turnikeler hem mekanik hem de elektromekanik olarak üretilebilirler.

Elektromekanik turnikelerin üzerinde elektronik kart mevcuttur. 

Elektronik karttan gelen enerji selenoidlere tetik verir, selenoidler de turnike kollarına giriş ya da çıkış yönünde izin verir. 

Turnike sistemleri kullanımı oldukça basit olup, her hangi özel bir beceri gerektirmez.

3 kollu bel tipi tripod turnikeler genellikle; kamu kurum ve kuruluşları, metro istasyonları, fabrika girişlerinde  bulunurken; boy tipi turnikeleri stadyum ve cezaevi girişleri gibi yüksek güvenlik istenen yerler de kullanırız. 

Hızlı geçiş turnikeleri dediğimiz daha şık modelli turnikeler ise; genelde plaza girişleri gibi mimari açıdan daha önemli lokasyonlara yerleştirilir.