Ara
Close this search box.

Tam Boy Turnike Nerelerde Kullanılır?

Full height turnstile

Boy turnikeleri yüksek güvenlik sağlanılması hedeflenen yerlerde daha sık tercih edilir.

Boy turnikelerinin en çok kullanıldığı yerler; stadyum girişleri, cezaevleri, askeriye girişleri gibi güvenliğin büyük önem taşıdığı alanlardır.

Boy turnikeleri ana taşıyıcılar üzerine kurulmuş; yan profiller ile desteklenmiş, separatörler ile güçlendirilmiş üzeri boyalı veya paslanmaz çelik gövde, su geçirmez üst koruyucu kapaklı şekilde üretilmektedir.

Elektrostatik boyalı tam boy turnikeler dış mekanda kullanılacak ise; sıcak daldırma galvanizleme işlemi önerilmektedir, bu şekilde turnikeler suya ve toza karşı daha dayanıklı olmaktadır.

Boy turnikeleri kullanılacak alana ve kullanım şekline göre single, double , 3 kollu veya 4 kollu olabilir.

4 kollu boy turnikelerinden aynı anda 2 kişinin geçişi mümkün olmadığı için;3 kollu boy turnikelerine göre çok daha güvenlidir.

Tam boy turnikelerin üzerine de tıpkı tripod turnikelerde olduğu gibi kart , parmak izi ve yüz tanıma okuyucuları takılabilir. 

Boy turnikelerinin çalışma sistemi şu şekildedir; elektronik karttan gelen enerji, selenoidlere tetik verecek şekilde turnike kollarının giriş ya da çıkış yönüne açılmasına izin verir. Kollar tetiklenen yere doğru dönerek geçiş yapılması sağlanır. Boy turnikeleri üzerine monte edilen cihaz ile hem tetiklenebilir hem de giriş çıkış kontrolünün yapılmasını sağlayabilir.

Polimek boy turnikelerini başta Katar, Kuveyt, Irak, İngiltere olmak üzere dünyanın pek çok ülkesine ihraç etmektedir.

Teklif İste

Polimek PDKS Yazılımını ücretsiz denemek için demo talebi oluşturunuz.

Entegre Çalıştığımız Programlar

PDKS Ücretsiz Demo Talep Formu

Bu formu göndererek, gizlilik politikamızı okuduğunuzu, anladığınızı ve kabul ettiğinizi onaylamış olursunuz.