Ara
Close this search box.

Pdks (Personel Devam Kontrol Sistemleri) Nedir?

Pdks (Personel Devam Kontrol Sistemleri) Nedir? Pdks Sistemi Nerelerde Kullanılır? Pdks Sistemini Kimler Kullanmalıdır?

‘’PDKS’’ adını verdiğimiz Personel Devam Kontrol Sistemi; işletmelerde çalışanların performansını takip etme amacıyla kullanılan otomasyon sistemidir.

Personelin, giriş-çıkış, izin ve mesai gibi şirket içindeki devamlılığını kontrollü bir şekilde sisteme alır ve böylece ay sonu puantaj ve maaş hesaplamalarını kolaylıkla yapabilir.

İş yükü yaratan ve kontrolünün dikkatlice yapılması gereken şirket içi raporlamalara, istenilen şekilde kolaylıkla ulaşmanıza yardımcı olan bu otomasyon sistemi, hata payını sıfıra indirgemeyi amaçlamıştır.

PDKS Sistemleri donanım ve yazılım olmak üzere 2 kısımdan oluşur.

Yazılım kısmını masa üstü ve web tabanlı personel devam kontrol yazılımı oluştururken, donanım kısmını verilerin depolandığı kart okuyucular, parmak izi okuyucular ve ya yüz tanıma okuyucuları oluşturur.

Ayrıca tüm bu ürünler ve haliyle PDKS Sistemi turnike sistemleri ile entegre çalışabilir.

PDKS; oldukça farklı kullanım alanlarına hitap eder.

Örneğin; Okul, AVM, Fabrika, Kamu Kurum ve Kuruluşları vb. gibi akla gelen tüm büyük ve küçük ölçekli işletmelerde hem personele hem de güvenliğe yönelik takip sağlarken çok sayıda personeli olan ve vardiyalı sistemde çalışan işletmelere sağlıklı takip yapmak içi teknolojik bir çözüm sunar.

Polimek bünyesinde küçük yada büyük her çeşit firmaya hitap eden PDKS yazılımları mevcuttur. Bunları PDKS Small, PDKS Standart ve PDKS Profesyonel olarak 3’e ayırıyoruz.

Small PDKS Yazılımı; Çoklu kullanıcıya uygun fakat daha kısıtlı raporlamaları baz alır. Giriş-çıkış, izin, içeride-dışarıda, personel listesi ve personel sayısı gibi basit takipler için kullanılır.

Standart PDKS Yazılımı;PDKS Small yazılımın verdiği raporlamalar dışında maaş, mesai,bordro ve puantaj gibi daha detaylı raporlamalar alıp, kullandığınız muhasebe programlarına ( ETA,SAP,NETSİSS vb.) entegre edebilirsiniz. Standart PDKS yazılımı tek kullanıcılıdır.

Profesyonel PDKS Yazılımı; Çoklu kullanıcı ve fazla lokasyonlu işletmelerin tercih ettiği, işletme sahiplerinin istediği tüm raporlamaları sunan, bu raporları muhasebe programlarına aktaran ve farklı eklentiler uygulayabildiğimiz PDKS yazılımıdır.

Bu sunulan otomasyon yazılımları her şeyden önce iş yükünü azaltır. Personelin günlük çalışmalarını her gün düzenli kayıt altına alarak zamandan tasarruf etmenizi sağlar. Herhangi bir hatada erken müdahale ile sorun çözebilir ve bu avantajı rekabet gücüne çevirebilirsiniz.

Polimek olarak kendi ürettiğimiz PDKS yazılımı ile her sorun ve sıkıntınızda her zaman muhatap bulabileceğiniz gibi, her gün daha farklı geliştirmeler için çalışan ekip arkadaşlarımızla her zaman yanınızdayız..

Teklif İste

Polimek PDKS Yazılımını ücretsiz denemek için demo talebi oluşturunuz.

Entegre Çalıştığımız Programlar

PDKS Ücretsiz Demo Talep Formu

Bu formu göndererek, gizlilik politikamızı okuduğunuzu, anladığınızı ve kabul ettiğinizi onaylamış olursunuz.