Ara
Close this search box.

Park Yaşam Ataşehir Bariyerli Araç Geçiş Kontrol Projesi

Park Yaşam Ataşehir konutları, İzmir’in gelişmekte olan semti Çiğli’de yaşam standartlarını en üst seviyeye çıkarmayı hedef alan, yatay mimarisi ve ön plana çıkardığı yeşil alanları ile adından söz ettirmektedir.

Site, bölgede yaşanan park yeri sıkıntısını da göz önünde bulundurarak, site sakinlerinin aynı sorunu yaşamamaları için yeraltı otopark olanağı sunmaktadır.

Yeraltı otoparkından daire sakinlerinin eşit şekilde yararlanabilmesi için otopark girişlerinin sınırlandırılmasına ve kontrollü geçiş sistemine geçilmesine karar verilmiştir.

Gerek güvenlik önlemlerini artırmak , gerekse içeride birden fazla aracı olan site sakininin içeriye girişini kısıtlamak amacıyla site girişine bariyer uygulaması yapılmıştır.

Bariyer geçiş sistemlerin de Park Yaşam Sitesi kontrol ve güvenlik konusunda uzman firmamızla çalışmayı tercih etmiştir.

Polimek Elektronik olarak bizleri tercih etmelerindeki neden daha önce yapmış olduğumuz Socar Star Rafinerisi gibi büyük ve başarılı projelerimiz, genişleyen ürün gamımız ve konum olarak yakınlığımızdır.

Bariyer uygulamamızda 2 adet giriş kapısına 2 adet çıkış kapısına karşılıklı yönlü olarak bariyer takılmıştır. Bariyerlerin araçlarda bulunan rfid etiketlerle haberleşebilmesi için rfid kontrol panelleri, rfid antenlerle desteklenmiştir.

Bariyer uygulamasında; araçlara taktığımız rfid etiketler sayesinde bariyerler etiketi okuduğunda kendi geliştirdiğimiz otopark yazılımına veri aktarımı yaparak giriş izni veriyor ve tanımlı araçların giriş kayıtları yazılım arka planında kayıt altına alınıyor. Aynı daireden ikinci aracı olan var ise; sistem girişe müsaade etmiyor.

Araç girişlerinin yanı sıra; Park Yaşam Ataşehir, bünyesinde çalışan personelin takibini de giriş-çıkış kapısına takmış olduğumuz kontrol paneli ve kart okuyucular ile geçiş kontrol yazılımı ile yapmaktadır.

Bina içerisinde bulunan spor salonuna dışarıdan girişleri önlemek, giren kişilerin kaydının tutulabilmesi ve raporlanabilmesi için spor salonu girişine de Polimek Elektronik turnikeleri koyulmuştur.

Turnikelerin üzerine taktığımız yüz tanıma okuyucuları sayesinde site sakinleri yüzlerini tanıtarak salona kolaylıkla giriş yapabilmektedirler.

Turnikelerin üzerindeki okuyuculardan alınan kayıtlar geçiş kontrol yazılımına aktarılarak hangi üyenin saat kaçta giriş yaptığı bilgisini raporlamaktadır.

Sizde projelerinizde araç geçiş uygulamaları; spor salonu girişleri ve geçiş kontrol sistemlerini uygulamak isterseniz Polimek Elektronik’in uzman kadrosundan destek alabilir ;

0 232 328 16 45 numaralı hattan ulaşabilir ve pazarlama@polimek.com.tradresinden iletişime geçebilirsiniz.

Teklif İste

Polimek PDKS Yazılımını ücretsiz denemek için demo talebi oluşturunuz.

Entegre Çalıştığımız Programlar

PDKS Ücretsiz Demo Talep Formu

Bu formu göndererek, gizlilik politikamızı okuduğunuzu, anladığınızı ve kabul ettiğinizi onaylamış olursunuz.