Ara
Close this search box.

Metal Üst Arama Dedektörü Özellikleri

Kapı tipi üst arama dedektörleri, giriş-çıkış ve kapı noktalarında güvenlik kontrolü yapmak amacıyla kullanılır. İnsanların vücutlarında veya giysilerindeki çeşitli nesneleri (metal, zararlı olan delici, kesici, yanıcı alet vb.) tespit ederler.

Üst arama dedektörlerinin yan taraflarında metal algılayıcı paneller mevcuttur.Penellerde bulunan manyetik alan ile vücudu belirli bölgeye ayırarak, bu bölgelerdeki yasadışı ve  tehdit unsuru oluşturan madde ve eşyaları tespit eder.

Tespit sağladığı bölgede ışıklı ve sesli uyarı verir.

 

Metal üst arama dedektörünün hassasiyet ayarı ile hangi maddelere uyarı verip vermeyeceği de belirlenebilir.Hassasiyet seviyeleri ayarlanarak yakalanması istenilen tüm metal nesnelere alarm ile uyarı verdirilir.

Örneğin, anahtar ve bozuk para gibi metal yoğunluğu düşük nesnelere alarm vermesini istemezsek hassasiyet ayarını düşürebiliriz.

Sessiz moda alınarak sadece ışıkla uyarı özelliği ile de kullanılabilir.

SmartGuard metal kapı tipi dedektörlerimizde ölü nokta bulunmamakta olup tüm metalleri ve diğer alaşımları algılamaktadır. Bakır, metal, kurşun, altın gibi bir çok hammaddenin toplu iğne başı kadar çok küçük boyutlardaki halini bile kolaylıkla tespit edebilmektedir.

Üst Arama Dedektörü Çeşitleri

Kullanım alanları ve özelliklerine göre üst arama dedektörlerinin tek bölge,6 bölge,18 bölge ve 33 bölge gibi çeşitleri vardır.

Tek bölgeli kapı dedektörü kişinin üzerinde bir metal algılarsa sadece sesli uyarı verir.6 bölgeli, 18 bölgeli ve 33 bölgeli dedektörlerin üzerinde ise gösterge paneli bulunur.Bu panelde gün içinde dedektörden kaç kişinin geçtiğini veya dedektörün kaç kere uyarı verdiği gibi bilgiler ile kullanıcıyı bilgilendirir.

AVM, işyeri okul gibi yerlerde 6 ve 18 bölgeli dedektörler yeterli olurken, 33 bölgeli kapı tipi dedektörler güvenlik ihtiyacının daha fazla olduğu havaalanı, emniyet, cezaevi gibi yerlerde geçiş alanlarında kullanılır.

Kapı tipi metal dedektörlerinin dış mekan kullanımına uygun olan waterproof özellikli olanları da mevcuttur.

Bir başka dedektör çeşidi olan ısı dedektörleri ise yüksek sıcaklıklı bölgeleri tespit etmek için kullanılmaktadır.

Kapı dedektörü kullanımı ile firma içinde gerçekleşen malzeme kayıplarının da önüne rahatlıkla geçebilirsiniz.

 

SmartGuard markalı üst arama dedektörlerimizin tüm kalite belgeleri mevcuttur.

Ve Birleşmiş Milletlerin tüm mülteci kamplarında güvenle kullanılmaktadır.

 

 

Teklif İste

Polimek PDKS Yazılımını ücretsiz denemek için demo talebi oluşturunuz.

Entegre Çalıştığımız Programlar

PDKS Ücretsiz Demo Talep Formu

Bu formu göndererek, gizlilik politikamızı okuduğunuzu, anladığınızı ve kabul ettiğinizi onaylamış olursunuz.