Ara
Close this search box.

Metal Kapı Dedektörü ( 33 Bölgeli ) Teknik Şartnamesi

33 BÖLGELİ METAL KAPI DEDEKTÖRLERİ TEKNİK ŞARTNAMESİ
 1. Teklif edilen cihazlara ait CE, EMC EN 61000, EN 60204 düşük voltaj uygunluk belgesi teklif ile birlikte verilmesi gerekmektedir.
 2. Cihazı teklif eden firmaya iso 9001, iso 27001 ve Tse hizmet yeterlilik belgelerine sahip olması zorunludur.  
 3. Kapı dedektörleri, içerisinden geçen kişinin üzerinde (ateşli silahlar ile kesici delici aletlerin kontrolü için) daha önceden belirenmiş ve güvenlik otoritelerinin tespit ettiği metal miktarından daha fazla manyetik ve manyetik olmayan metal ihtiva eden nesneleri tespit ederek ışıklı ve sesli olarak ikazını yapacaktır.
 4. Kapı dedektörleri; multizone özellikli olup, dedekte edilen metalin, kapı içinden geçen kişinin vücudunun hangi bölgesinde bulunduğunu düşey olarak gösterecektir. Cihazlarda minumum 33 zone algılama bölgesi bulunacaktır
 5. Kapı dedektörü üzerinde geçiş ve alarm sayılarının istatik bilgilerinin görüneceği 7” lcd ekran olması gereklidir.
 6. Geçiş hızları ile güvenli geçişleri rahat bir şekilde takip ve control edebilmek için giriş yönünde trafik işaretleri olması gerekmektedir
 7. Cihazın dizaynı, montaj ve demontaj kolaylığı sağlayacak şekilde olacak; birleşim yerleri ve mekanizmaları kapının yerinin değiştirilmesinden ötürü aşınıp deforme olmayacaktır.
 8. Tüm ayar ve kontroller mikro işlemci yardımı ile yapılacaktır.
 9. Cihaz hamile kadınlara, kalp pili olanlara ve manyetik kartlara zarar vermeyecektir. Bu özelliği bizzat firma taahhüt edecektir.
 10. Cihazın hassasiyet seviyeleri en az 0-750 aralığında ayarlanabilecektir. Firma cihazın kaç hassasiyet seviyesine sahip olduğunu bildirecektir. Her bölge ayrı ayrı birbirnden bağımsız olarak ayarlanabilmelidir.
 11. Hassasiyet seviye ayarının, işlem modlarının ve hafıza bilgilerinin güvenliğini sağlamak ve yetkisiz kişilerin zarar vermesini önlemek amacıyla Mikroişlemcinin programına girmek için belli bir kod yada şifre kullanılmış olacaktır,
 12. Elektronik birimler toza, neme, rutubete, ısıya ve darbeye karşı korunmuş olacaktır.
 13. Kontrol ünitesi kapının üzerinde olacaktır. Kontrol ünitesindeki üzerinde; hassasiyet seviye ayarı, sesli uyarı sinyali, ayarlanabilen ve kapatılabilen ses  seviye ayarı, geçen kişi ve alarm sayısının  reset edilmesi, cihazı açıp kapama gibi kontroller olacaktır. 
 14. Kontrol ünitesi üzerinde ve kapı üzerinde ışıklı gösterge bulunacaktır. Kontrol ünitesi üzerindeki ışıklı gösterge metalin yoğunluğunu ve hacmini belirtecek, kapı panelleri üzerindeki  ışıklı gösterge ise metalin bulunduğu bölgeyi gösterecektir. 
 15. Opsiyonel olarak cihazda ethernet girişi olmalı ve program yadımıyla uzaktan Bilgisayar üzerinden cihaz control edilebilmelidir.
 16. Farklı nesneler ve farklı çalışma ortamlarına gore tasarlanmış en az 20 güvenlik düzeyi programı olmalıdır.
 17. Kapı dedektöründe ses şiddeti en az 3 farklı seviyede ayarlabilir olmalıdır. 
 18. Birden fazla birbirine yakın dedektör kullanılması durumunda en az beş farklı alarm tonunda cihazlar ayrı ayrı ayarlanabilir olmaldır.
 19. Dedektör geçiş kapıları, en alt noktasından (döşeme kodundan) en üst noktasına kadar aynı hassasiyetle dedekte etme kabiliyetinde olacak ve hiçbir yerde ölü bölge yada ölü nokta bulunmayacaktır.
 20. Kapı dedektörlerinde, metalin vücudun hangi bölgesinde bulunduğunu gösteren antenler üzerindeki ışıklı gösterge kapının her iki panelinde , döşeme kodundan başlayıp kapı boyunca  aralıksız uzanacaktır.
 21. İki veya daha fazla kapı dedektörünün birbirlerini etkilememesi için aralarındaki mesafenin ne kadar olacağı ve birbirleriyle senkron olarak çalışma durumu teklifte detaylı olarak açıklanacaktır..
 22. En yoğun çalışma şartında kapı içerisinden geçen kişi en fazla 2 (iki) sn.de kontrol edilebilmeli ve böylece dakikada en az 30 (otuz) kişinin geçişi temin edilebilmelidir. 
 23.  Kayıt bantları, manyetik bantlar ve disketler kapıdan geçiş esnasında kesinlikle zarar görmeyeceklerdir.
 24. Dedektör geçiş kapısı Net geçiş genişliği: 700mm’den düşük olamaz. Net yükseklik         : 1950 mm’den düşük olamaz. Malzeme cinsi        : Bina içi kullanımına uygun ve dayanıklı malzemeden    oluşacak. Cihaz rengi   : Mimari isteklere uygun olacak. Güç sarfiyatı           : 50 W’ı geçmeyecek.
 25. Kapı dedektörleri 140V-250 V AC, 50 (±%40) Hz arasında şehir şebekesinden beslenecek, bu şartlar altında tüm fonksiyonlarını yerine getirecektir. 
 26. En az -10 C ile +45 C sıcaklık aralığında en az %70 bağıl nem ortamında çalışacaktır.
 27. Cihazın çarpma sonucu hareket etmesine ve devrilmesine karşı gerekli önlemler alınmış olacak ve bu amaçla gerekiyorsa destekleyici tabanlar teklif edilecektir
 28. Teklif edilen cihazlar kabul tarihinden itibaren en az 2 (iki) yıl fabrikasyon arızalar ve işçilik hatalarına karşı garanti altında olacaktır. 
 29. Cihazın elektronik devresi modüler ve plug-in tipinde imal edilmiş olacaktır. Aynı şekilde entegre devrelerin de plug-in olarak monte edilmiş olanları tercih edilecektir
 30. Cihazın panellerine zarar vermeden zeminin suyla yıkanabilmesini sağlamak için panel korumalarıyla birlikte verilmelidir
 31. Sistemin normal bakımı için gerekebilecek özel açma anahtarları, özel tornavida, kart/modül çekme çengelleri ve diğer özel aletler varsa  set halinde teklifin içinde bulunacaktır
 32. Cihaza ait tüm üniteler (elektronik ünitesi, power supply, adaptör, UPS, Sayaç vb.) kapı dedektörünün kontrol ünitesinin içinde olacaktır. Cihaz dışında hiçbir ünite bulunmayacaktır.

Teklif İste

Polimek PDKS Yazılımını ücretsiz denemek için demo talebi oluşturunuz.

Entegre Çalıştığımız Programlar

PDKS Ücretsiz Demo Talep Formu

Bu formu göndererek, gizlilik politikamızı okuduğunuzu, anladığınızı ve kabul ettiğinizi onaylamış olursunuz.