Ara
Close this search box.

Güvenlik Sektöründe En Çok Talep Gören Ürünler

Dünyada ve ülkemizde her geçen gün güvenliğe duyulan ihtiyaç biraz daha artmaktadır. İnsanların can güvenliğinin yanı sıra maddi değeri olan eşyalarının da güvenliğini düşündüğü bir dönemdeyiz.Tüm bunların altında yatan sebeplerin başında, ülkemizde ve tüm dünyada son yıllarda sıklıkla yaşanan terör ve şiddet olayları ile saldırılar gelmektedir.Bu nedenle güvenlik sektörü ve yeni nesil güvenlik ekipmanları son dönemin yükselen trendleri arasındadır.
Personel ve araç geçiş kontrol sistemleri, personel takip cihazları, üst arama dedektörleri, bagaj görüntüleme sistemleri günümüzde sıklıkla kullanılan sistemler haline gelmiştir.Geçiş kontrol sistemleri; artık hemen hemen küçüklü büyüklü tüm iş merkezlerinde, işletmelerde, kamusal alanlarda, eğlence mekanlarında, havaalanları, tren garları ve otobüs terminalleri gibi riskli bölgelerde kullanılmaya başlanmıştır.Tüm bu yerlerde giriş çıkışların sınırlandırılması ihtiyacı doğmuştur. Bununla birlikte istenmeyen kişilerin girişlerinin engellenmesi, yetkisiz kişilerin girişlerinin kısıtlanması gibi geçişlerin kontrol altına alınabilecek özelliklere sahip cihazlar, sistemler talep görmeye başlamıştır. Teknolojinin gelişmesi ve taleplerin çeşitlenmesiyle cihazların özellikleri de her geçen gün gelişiyor.Tüm bu risk alanlarında güvenlik kontrolü, araç girişinden başlayıp, insanların giriş çıkış kontrolüne kadar detaylı bir şekilde yapılmaktadır.Söz konusu kontroller, x-ray bagaj ve çanta arama cihazları ile kapı ve üst dedektörleri ile gerçekleştirilir.Günümüzde kullanılan x-ray cihazları ve kapı detektörleri son teknoloji ürünler olup; algılama hassasiyeti, yüksek çözünürlüklü görüntü kalitesi, organik inorganik madde ayrımı gibi özellikleriyle üst seviye güvenlik sağlamaktadır.Polimek Elektronik bu ürünlerini ‘Smartguard’ markası ile sizlere sunmaktadır.Dünyada ilk, Türkiye’de tek ‘’ 7 Renkli Görüntü Algılama teknolojisine sahip Smartguard SG 5335C modeli ile, tehdit unsuru yaratan objenin birebir ne olduğu çok net biçimde seçilebilirken, yeni yazılımımız vasıtası ile de alarm çalınan nesnenin ne olduğu kutucuk içerisine alınarak ekran üzerinde ismiyle görüntülenir.Bu ürünümüz şu an bir çok emniyet kuruluşunda kullanılmakta olup, en çok talep edilen güvenlik önlemlerinden biri haline gelmiştir.X-ray çanta arama sistemleri genellikle kapı tipi üst arama dedektörleri ile birlikte kullanılmaktadır.Kapı dedektörlerinin de 6 bölgeden başlayıp, 45 bölgeye kadar olan farklı modelleri mevcuttur. Ayrıca bu ürünlerin mobil olanları da demonte olup, konser organizasyonları vb. gibi durumlar da sık kullanılmaktadır.
Personel devam kontrol sistemleri de geçiş kontrolde kullanılan bir diğer sistemdir.Günümüzde her ne kadar çalışanların çalışma saatlerini kontrol etmekte kullanılsa da, artık kullanım alanları genişlemekte olup; okullarda, üniversitelerde, kütüphanelerde, spor salonlarında üye ve ziyaretçi takibi, öğrenci yoklaması gibi alanlarda da kullanılmaya başlanmıştır.İşçi takibi için kullanılan personel takip cihazlarında en çok talep gören ürünler parmak izi ve yüz tanıma cihazlarıdır.
Başkasının yerine kart basma, kart kaybetme, kart maliyetleri gibi sebeplerden dolayı iş yerlerinde kartlı sistem kullanımı oldukça azalmıştır.
Bunun yerine çoğu firma hata payı ve bekleme süresi en az olan parmak izi ve yüz tanıma cihazları kullanımına yönelmiştir. Her geçen gün piyasaya yeni biyometrik ürünler çıkmaktadır. (Ses tanıma, damar tanıma vb.) Fakat hala en yaygın ve sorunsuz kullanılan sistem yüz tanıma sistemleridir. Dünyanın dört bir yanında birçok ülke havaalanlarından başlayarak ülkelerine giriş çıkış yapan insanları bu sistemle tespit etmektedir.Ülkemizde de başta TBMM olmak üzere birçok resmi kurum yüz tanıma sistemi ile güvenliklerini sağlamaktadır.Biz Polimek Elektronik olarak başta yüz tanıma sistemleri olarak birçok biyometrik ürün gamında hizmet vermekteyiz. Bu ürünleri aynı zamanda profesyonel personel ve geçiş kontrol uygulamalarımızla da desteklemekteyiz, çünkü okuyucuların tek başlarına hiç bir anlamları yoktur. Önemli olan yazılımların sizin talepleriniz doğrultusunda sorunsuz çalışması ve satış sonrası verilen destektir.Polimek Elektronik olarak 1995 yılından beri sattığımız tüm ürünlerin arkasında durarak sektördeki 25 yılı devirmeyi başardık.Gelişmiş akıllı sistemler, çeşitlenen güvenlik araçları ve bunların kullanımının çoğu yerde zorunlu hale gelmesi, bu ürünleri kullanan kişilerin de belli bir donanıma, bilgiye sahip olmasını gerektirmektedir.Gerek donanım üreten, gerekse yazılım geliştiren bir firma olarak, gelişen teknolojiye, değişen müşteri taleplerine daha kolay çözüm üretebilmekteyiz.Müşterilerimizden gelen öneri ve talepleri bir ar-ge süreci kapsamında değerlendirip, onlara yeni ürünler olarak sunmaktayız.

Teklif İste

Polimek PDKS Yazılımını ücretsiz denemek için demo talebi oluşturunuz.

Entegre Çalıştığımız Programlar

PDKS Ücretsiz Demo Talep Formu

Bu formu göndererek, gizlilik politikamızı okuduğunuzu, anladığınızı ve kabul ettiğinizi onaylamış olursunuz.