Ara
Close this search box.

Güvenlik Geçiş Sistemleri Nelerdir?

Yeni kurulan veya inşaatı tamamlanmaya yakın firmalar güvenlik ve kontrol çözümleri ile ilgili önlemleri genellikle firma inşaat aşamasındayken çözmeyi tercih ederler.

Çünkü bu aşamada kablo çektirtmek veya kırım döküm inşaat işleri yapmak çok daha kolaydır.

Güvenlik deyince akla ilk kameralar gelmekte, bununla beraber firmaya giren çıkan kişilerin ve personelin kontrol ve takibinin yapılmasıda akla ilk gelen uygulamalardandır.

Bunun için firma girişlerine konumlandırılan turnikelerin üzerlerine kart, parmak izi ya da yüz tanıma okuyucuları yerleştirilir.

Personel işe girişte okuyuculardan geçerek çalışma sahasına girer, bu şekilde personel takibi için gerekli puantaja bilgi sağlayan kayıtlar oluşmuş olur.

Ayrıca üretim girişleri, ar-ge kapıları gibi, tuvalet ve soyunma odası gibi lokasyonlara da turnikeli veya turnikesiz giriş sistemleri yapılabilir.

Yine firma girişlerine uygun şekilde konumlandırılacak bariyer geçiş sistemleri ile de firmaya giriş yapan araçlar kontrol altına alınmış olur.

Dilenirse bu araçlara rfid etiketler takılarak bariyer sistemlerini HGS sistemi mantığında çalıştırmak mümkündür, bu şekilde araçların giriş çıkış kaydı oluşturulur ve izinsiz araçlar içeriye giriş yapamazlar.

Güvenlik kulübesinde konumlandırılan güvenlik görevlisi bariyere uzaktan kumanda ile de müdahale edebilir.

Eğer daha üst düzey güvenlik gerektiren bir mekansa mantar bariyer sistemleri de inşaat aşamasındayken yapılması gerekn işlerdendir.

Firmanın güvenliği sağlamakla yükümlü olan bekçilerin takibi için kullanılan devriye tur sistemleri de güvenlik önlemleri içerisine dahil edilebilir.

Devriye tur kontrol sistemleri sayesinde; gece bekçinizin gece turlaması gereken yerleri turlayıp, turlamadığını görebilirsiniz.

Bazı firmalar giriş çıkışlarında tüm bu sistemlerin yanı sıra metal kapı dedektörleri ve x-ray çanta /paket arama sistemleri de kullanmayı tercih etmektedir.

Burada çift taraflı bir güvenlik önlemi söz konusudur.

İşveren hem içeriye tehlikeli bir obje girmediğinde emin olurken; hem de içeriden dışarıya her hangi bir metalin çıkmadığını tespit etmiş olur.

İşyerinizin güvenlik ve kontrolü ile ilgili keşif yaptırmak ya da sadece danışmak isterseniz biz her zaman buradayız…

Teklif İste

Polimek PDKS Yazılımını ücretsiz denemek için demo talebi oluşturunuz.

Entegre Çalıştığımız Programlar

PDKS Ücretsiz Demo Talep Formu

Bu formu göndererek, gizlilik politikamızı okuduğunuzu, anladığınızı ve kabul ettiğinizi onaylamış olursunuz.