Ara
Close this search box.

Cms Jant Robotik Parmak izli ve Kartlı Geçiş Kontrol Uygulaması

1980 yılında İzmir’de kurulan CMS Jant, Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın ise 3. En büyük jant üreticisidir.

3 üretim tesisinde, akıllı üretim sistemleri kullanarak başta BMW, Daimler, Fiat gibi markalara jant üretimi gerçekleştirmektedir.

Fabrika genelinde yaklaşık 100 farklı bölümde robotik üretim yapmakta olup, insan eli değmeden jant üretimini gerçekleştirmektedirler.

Endüstriyel robotlar, uygulamalarda kullanılan sabit ve hareketli bir şekilde olabilen, programlanabilir çok amaçlı manipülatörlerdir.

Günümüzde robotlar, güvenli olmayan işlerde kullanılmaktadır.

İnsanlar kadar izin almadıkları veya hasta olmadıkları için robotik üretim birçok firmanın tercihi olmaya başlamıştır.

Robotik üretim yapılan alanlarda, iş güvenliği ile ilgili kartlı ve parmak izi okuyucular ile giriş ve çıkış işlemleri Polimek Elektronik tarafından dizayn edilmiş olup; bu alanların kontrolü için özel olarak hazırlanan web tabanlı geçiş kontrol yazılımıyla; görevli operatör harici içeri girişlerini engellenmesi, operatör çıktıktan sonra kapıların otomatik kilitlenmesi, içeride operatör çalışırken kapıların açık bırakılması, bazı alanlarda birden fazla kişinin yetki seviyesiyle kapıların açılması, kapıların kapatılması, robotun çalışması ve robotun durdurulması gibi uygulamalar geliştirilmiştir.

Robot çalışma halindeyken içeri girişler parmak izi okuyucularla kısıtlanmıştır, ancak robotun çalışması bitip, pozisyonunu aldıktan sonra kapılardan geçişlere izin verilmektedir.

Sektörün öncülerinden CMS Jant, böylesi önemli bir uygulama için kontrol ve güvenlik sektörünün öncüsü Polimek Elektronik’i tercih etmiştir.

Türk mühendisleri tarafından yapılan ar-ge çalışmaları ile kapı geçiş kontrol sistemleri aynı zamanda robotik üretim planlamasında kullanılır hale getirilmiştir.

Polimek olarak, hem yazılım, hem donanım üretimi yapıp, desteğini vererek siz değerli müşterilerimizin kontrol ve güvenlik sorunlarına çözümler buluyoruz..

Teklif İste

Polimek PDKS Yazılımını ücretsiz denemek için demo talebi oluşturunuz.

Entegre Çalıştığımız Programlar

PDKS Ücretsiz Demo Talep Formu

Bu formu göndererek, gizlilik politikamızı okuduğunuzu, anladığınızı ve kabul ettiğinizi onaylamış olursunuz.