Ara
Close this search box.

Bekçi Devriye Tur Kontrol Sistemi Nasıl Çalışır ?

Bekçi kontrol sistemleri, “Bekçiniz değil, siz rahat uyuyun” düşüncesiyle ortaya çıkmış, bekçilerin kontrol etmesi gereken yerleri gerçekten kontrol edip etmediğinin teyidini sağlayan ve raporlanabilen sistemlerdir.

Sistemlerde mobil bir rfid okuyucu olan bekçi kontrol kalemi, güvenlik noktaları, güvenlik görevlisi kimlik anahtarlıkları, bekçi kontrol yazılımı ve aktarım kablosu bulunmaktadır.

Bekçi kontrol sistemin de; raporlar nokta bazlı ve kişi bazlı olarak alınabilmektedir.

Bekçi kontol sistemleri ilk üretim tarihi olan 1995 yılından bu yana bir çok model değiştirmiştir.

İlk başlarda sadece touch memory teknoloji ile çalışan cihazlar da ; zamanla proximity teknolojisi de kullanılmaya başlanmış; bu sayede cihazlar küçük birer mobil rfid okuyucuya döndürülmüştür. Bekçi; kontrol kalemini güvenlik noktalarına dokundurduğunda; sesli ışıklı veya titreşimli bir uyarı alır; bu sayede kontrolü tamamladığını görmüş olur.

İşi bittikten sonra kalemi yetkisine teslim eder; yetkili de kalemi usb kablo aracılığı ile bilgisayara bağlar bu şekilde hangi bekçi hangi noktadan geçmiş kolaylıkla raporlanabilir.

Bu sistemin kurulumu oldukça basit olmakla beraber Türkiye’nin, hatta dünyanın her yerine kargo ile gönderimi yapılmakta; telefon ve uzak masaüstü bağlantısı ile desteği sağlanmaktadır.

Teklif İste

Polimek PDKS Yazılımını ücretsiz denemek için demo talebi oluşturunuz.

Entegre Çalıştığımız Programlar

PDKS Ücretsiz Demo Talep Formu

Bu formu göndererek, gizlilik politikamızı okuduğunuzu, anladığınızı ve kabul ettiğinizi onaylamış olursunuz.