Ara
Close this search box.

Bariyer Sistemleri Nedir ? Araç Bariyeri

Bariyer sistemleri; araçların kontrolsüz girişleri engellemek ve giriş-çıkışlarını kontrol altına almak için kullanılan en etkili yöntemlerden biridir.

Araç geçiş sistemlerinde kullanılan bariyerleri şu şekilde sınıflandırabiliriz.

-Kollu Bariyer Sistemleri:

Yerleşim yerleri ve halka açık otopark giriş-çıkışlarını kontrol altına alabilmek için kullanılan bariyer sistemleri uzaktan kumanda, buton, kart okuyucu veya rfid sistemler kullanılarak geçiş kontrol sistemine entegre edilebilmektedir.

Konumlandırılacak alanın genişliğine göre kol boyu değişiklik göstermektedir.

Opsiyonel olarak bariyer sistemlerine; kırılan kol özelliği; kol altı perdesi, kol karşılık direği ve emniyet sensörü ilave edilebilir.

Bariyerlerimizin tamamı % 100 Türk malı olup hepsinin kolay kurulum ve montajı yapılabilmektedir.

-Mantar Bariyer Sistemleri:

Güvenlik önleminin en üst seviyede tutulması gereken alanlarda 100 km hız ile çarpan aracı durdurabilecek ve çalışmasına sorunsuz devam edebilecek bir sistemdir. İçerisinde bulunan hidrolik çalışma sistemi nedeniyle yoğun kullanıma uygundur. Kollu bariyer sistemlerinde olduğu gibi otomasyon sistemlerine entegre edilebilirler. Yapılacağı alana göre uygulanması gereken bariyer sayısı değişkenlik göstermektedir.

-Road Blocker: Yolun genişliğine ve alınması gereken güvenlik önleminin derecesine göre değişkenlik göstermektedir. Zeminin çok fazla kazılamadığı durumlarda tercih edilen, güvenlik önlemini en üst seviyeye çıkaran, olası tehditlere ve saldırılara karşı alınmış kesin bir çözümdür.

Teklif İste

Polimek PDKS Yazılımını ücretsiz denemek için demo talebi oluşturunuz.

Entegre Çalıştığımız Programlar

PDKS Ücretsiz Demo Talep Formu

Bu formu göndererek, gizlilik politikamızı okuduğunuzu, anladığınızı ve kabul ettiğinizi onaylamış olursunuz.