Ara
Close this search box.

Ar-ge ve Tasarım Merkezi Yazılımı

Arge veya Tasarım Merkezi, işletmenin organizasyon yapısı içinde ayrı bir birim şeklinde örgütlenmiş, yurtiçinde araştırma ve geliştirme faaliyetinde bulunan, yeterli ar-ge birikimi ve yeteneği olan, aynı bina içinde yer alan birimlerdir.

Ar-ge ve Tasarım Merkezi olabilmek ve bu konu ile ilgili devlet teşviklerinden yararlanabilmek için bazı yükümlülükleri yerine getirmek gerekmektedir.

Bu yükümlülüklerden biri de personelin ar-ge veya tasarım merkezinde çalıştığının fiziki kontrolünün yapılabileceği geçiş kontrol sistemleri, turnike, kamera gibi mekanizmaların bulunmasıdır.

Günümüzde birçok firma ar-ge veya tasarım merkezi kurarak sürekli inovasyon, ar-ge ve tasarım işlerine odaklanıp işlerini geliştirirken, devlet tarafından verilen desteklerden de yararlanmaya başlamıştır ve bu sayı gittikçe artmaya devam etmektedir.

Firmaların devlet tarafından verilen bu teşviklerden yararlanabilmesi için ar-ge veya tasarım merkezlerinde çalışan personelin geçişlerinin sınırlandırılması ve mesai saatlerinin bakanlığa bildirilmesi gelmektedir. Bu durum ancak bir geçiş kontrol sistemi ve yazılımla sağlanabilir.

Ar-ge veya tasarım merkezlerinin kontrollü geçişleri kart okuyucular, parmak izi cihazlar, yüz tanıma okuyucuları gibi cihazlarla yapılmakta olup takibi de talep edilen özelliklere göre hazırlanan yazılım ile gerçekleştirilir.

Ayrıca sadece kart okuyucu, parmak izi ve yüz tanıma cihazlarıyla sınırlı kalmayıp daha büyük işletmelerde bu kontrollü geçişler turnike sistemleriyle de yapılabilmektedir.

Polimek Elektronik geçişlerin sınırlandırması ile ilgili tüm sistem gerekliliklerine sahiptir ve ar-ge ve tasarım merkezi için hazırlamış olduğu yazılımı ile de mevzuatın taleplerini yerine getirebilir.

Siz de ar-ge veya tasarım merkezi oluşturmak isterseniz, geçişlerin kontrolü ile ilgili tüm ihtiyaçlarınız için sizlere yardımcı olabiliriz.

Teklif İste

Polimek PDKS Yazılımını ücretsiz denemek için demo talebi oluşturunuz.

Entegre Çalıştığımız Programlar

PDKS Ücretsiz Demo Talep Formu

Bu formu göndererek, gizlilik politikamızı okuduğunuzu, anladığınızı ve kabul ettiğinizi onaylamış olursunuz.