Ar-ge / Tasarım Merkezi Kontrol Sistemi İşletmenizde kurmakta olduğunuz Ar-ge veya Tasarım Merkezinizin; giriş-çıkış kontrol sistemleri için bizi arayın..

Teklif ya da Bilgi Alın!

Türkçe Kullanım
Uzman Destek
Yedek Parça Desteği
Online Teknik Servis
Yüksek Kalite

Ar-ge / Tasarım Merkezi Kontrol Sistemi

Arge veya Tasarım Merkezi, işletmenin organizasyon yapısı içinde ayrı bir birim şeklinde örgütlenmiş, yurt içinde araştırma ve geliştirme faaliyetinde bulunan, yeterli ar-ge birikimi ve yeteneği olan, aynı bina içinde yer alan birimlerdir.

Ar-ge ve Tasarım Merkezi olabilmek ve bu konu ile ilgili devlet teşviklerinden yararlanabilmek  için bazı yükümlülükleri yerine getirmek gerekmektedir.

Bu yükümlülüklerden biri de personelin ar-ge veya tasarım merkezinde çalıştığının fiziki kontrolünün yapılabileceği geçiş kontrol sistemleri, turnike, kamera gibi mekanizmaların bulunmasıdır.

Günümüzde birçok firma ar-ge veya tasarım merkezi kurarak sürekli inovasyon, ar-ge ve tasarım işlerine odaklanıp işlerini geliştirirken, devlet tarafından verilen desteklerden de yararlanmaya başlamıştır ve bu sayı gittikçe artmaya devam etmektedir.

Firmaların devlet tarafından verilen bu teşviklerden yararlanabilmesi için ar-ge veya tasarım merkezlerinde çalışan personelin geçişlerinin sınırlandırılması ve mesai saatlerinin bakanlığa bildirilmesi gelmektedir. Bu durum ancak bir geçiş kontrol sistemi ve yazılımla sağlanabilir.

Ar-ge veya tasarım merkezlerinin kontrollü geçişleri kart okuyucular, parmak izi cihazlar, yüz tanıma okuyucuları gibi cihazlarla yapılmakta olup takibi de talep edilen özelliklere göre hazırlanan yazılım ile gerçekleştirilir.

Ayrıca sadece kart okuyucu, parmak izi ve yüz tanıma cihazlarıyla sınırlı kalmayıp daha büyük işletmelerde bu kontrollü geçişler turnike sistemleriyle de yapılabilmektedir.

Araç Geçiş Sistemleri

agora_product_large_thumb

TCP/IP Access Geçiş Kontrol Paneli

TCP/IP Access geçiş kontrol panellerinin tek kapı kontrollü, çift kapı kontrollü aynı zamanda dört kapı kontrol edebilen versiyonları mevcuttur. Access geçiş kontrol panellerini turnike üzerine de bağlanabilir. Hem geçiş kontrol hem de personel devam takip uygulamaları için uygundur.