Ara
Close this search box.

Ar-Ge ve Tasarım Merkezlerinde Güvenlik ve Verimlilik: Kontrollü Giriş-Çıkış Sistemleri

Ar-Ge ve inovasyon günümüzde rekabetin, gelişmenin ve kalkınmanın vazgeçilmez unsurlarından biri haline gelmiştir. Etkin Ar-Ge teşvikleri ile sanayisi desteklenen ülkeler Dünya Rekabet ve Refah Sıralamasında en üst sıralarda yer almaktadır.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı; ürünlerin işlevlerinin arttırılması, yerli üretimin teşviki, bilgi toplumuna geçiş ve üretimde uluslararası düzeyde söz sahibi olabilmek ve Ar-Ge, tasarım personelinin arttırılıp nitelikli iş gücü istihdamının sağlanması amacıyla 5746 sayılı Araştırma, Geliştirme ve Tasarım Faaliyetlerinin Desteklenmesi Hakkında Kanunu yayımlamıştır.

Bu kapsamda bakanlık tarafından kontrol edilip desteklenen Ar-Ge ve Tasarım Merkezleri kurulmuş ve kurulmaktadır.

Polimek Elektronik olarak bizde, Ar-Ge ve Tasarım Merkezlerinde görevli ve çalışan personelin giriş-çıkış ve çalışma zamanlarını kontrol eden ve raporlayan sistemler ve yazılımlar geliştirmekteyiz.

Ar-ge merkezi takip programından alınan veriler kayıt altında tutulur ve Bakanlık ile paylaşılır.

Bu nedenle; Ar-Ge ve Tasarım Merkezlerinde kontrollü giriş-çıkış esastır.

Bu alanlara sadece bu merkezlerde çalışanlar ve yetkililer girebilir ve tüm dikkatini işine vererek tam zamanlı olarak işlerini yaparlar. 

Bu merkezlerin kontrol verileri Bakanlık ile paylaşılmaktadır.

Ar-Ge ve Tasarım merkezlerinde kullanılacak okuyucu tiplerinde herhangi bir zorunluluk bulunmamaktadır. Kart veya parmak izi okuyucular aynı zamanda turnikelerle de desteklenebilir.

Teklif İste

Polimek PDKS Yazılımını ücretsiz denemek için demo talebi oluşturunuz.

Entegre Çalıştığımız Programlar

PDKS Ücretsiz Demo Talep Formu

Bu formu göndererek, gizlilik politikamızı okuduğunuzu, anladığınızı ve kabul ettiğinizi onaylamış olursunuz.