Ar-ge/ Tasarım Merkezi Geçiş Kontrol Programı Ar-ge veya tasarım merkezlerin de çalışan personelin gerçekten orada çalışıp çalışmadığı, proje de yer alıp almadığı denetlenmektedir. Ar-ge takip programın da kaydedilen veriler denetleme de sunulur.

Teklif ya da Bilgi Alın!

Ar-ge / Tasarım Merkezi Geçiş Kontrol Yazılımı

Ar-Ge ve inovasyon günümüzde rekabetin, gelişmenin ve kalkınmanın vazgeçilmez unsurlarından biri haline gelmiştir. Etkin Ar-Ge teşvikleri ile sanayisi desteklenen ülkeler Dünya Rekabet ve Refah Sıralamasında en üst sıralarda yer almaktadır.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı; ürünlerin işlevlerinin arttırılması, yerli üretimin teşviki, bilgi toplumuna geçiş ve üretimde uluslararası düzeyde söz sahibi olabilmek ve Ar-Ge, tasarım personelinin arttırılıp nitelikli iş gücü istihdamının sağlanması amacıyla 5746 sayılı Araştırma, Geliştirme ve Tasarım Faaliyetlerinin Desteklenmesi Hakkında Kanunu yayımlamıştır.

Bu kapsamda bakanlık tarafından kontrol edilip desteklenen Ar-Ge ve Tasarım Merkezleri kurulmuş ve kurulmaktadır.

Polimek Elektronik olarak bizde, Ar-Ge ve Tasarım Merkezlerinde görevli ve çalışan personelin giriş-çıkış ve çalışma zamanlarını kontrol eden ve raporlayan sistemler ve yazılımlar geliştirmekteyiz.

Ar-ge merkezi takip programından alınan veriler kayıt altında tutulur ve Bakanlık ile paylaşılır.

Bu nedenle; Ar-Ge ve Tasarım Merkezlerinde kontrollü giriş-çıkış esastır.

Bu alanlara sadece bu merkezlerde çalışanlar ve yetkililer girebilir ve tüm dikkatini işine vererek tam zamanlı olarak işlerini yaparlar. 

Bu merkezlerin kontrol verileri Bakanlık ile paylaşılmaktadır.

Ar-Ge ve Tasarım merkezlerinde kullanılacak okuyucu tiplerinde herhangi bir zorunluluk bulunmamaktadır. Kart veya parmak izi okuyucular aynı zamanda turnikelerle de desteklenebilir.