Ara
Close this search box.

Araç Geçiş Sistemleri ve Araç Bariyerleri Nelerdir ? Araç Altı Görüntüleme ve Araç Altı Tarama Sistemi Nasıl Çalışır?

    Bariyer sistemleri araç giriş ve çıkışlarını takip edebilmek; yayaların ve trafiğin düzenini sağlamak için kullanılan sistemlerdir.

Kapalı ve açık otopark uygulamalarında; site girişleri; okul ve iş yeri girişleri yeri gibi pek çok lokasyon da kullanılmaktadır. Bariyerler; fotosel, uzaktan kumanda, rfid okuyucular gibi pek çok elemanla kontrol edilebilir.


                                                             Araç Kontrol Sistemi Çeşitleri 
    – Kollu Araç Bariyerleri : Kollu bariyer sistemleri uzaktan kumanda, kart okuyucu veya RFID okuyucular ile OGS sistemi şeklinde kullanılabilir.

    – Mantar Bariyer Sistemleri : Mantar bariyer sistemleri, yaya geçişinin yoğun olduğu noktalarda, araç geçişlerini engelleyen fakat bisiklet, yaya ve motor        geçişlerini engellemeyen araç geçiş kontrol sistemleridir.

    – Road Blocker : Road blocker lar araç geçiş kontrol sistemleri arasında en güvenli sistemlerdir. Yolun genişliğine göre istenilen ebatlarda ve ağırlıkta özel      çelikten üretilen yol bariyerleridir.

    Road blockerlar her türlü araçlı saldırıya karşı, askeri tesisler, konsolosluklar, devlet binaları ve elçiliklerde vb. kullanılır.

                                                                          

                                                             Araç Altı Görüntüleme Sistemleri 

    Araç altı muayene sistemi; bir aracın alt takımındaki tehditlerin veya değişikliklerin tam olarak tanımlanması için sabit monte bir çözümdür. Aracın altında       gizlenen tehditleri, kaçak nesneleri ve kaçak yolcuları hızlı ve doğru bir şekilde tanımlayabilir.

    Araçlar, gömülü tarama birimlerinin üzerinden geçerken Polimek Araç Altı Görüntüleme Sistemi, aracın ”parmak izini” oluşturmak için, aracın alt takımının yüksek çözünürlüklü görüntülerini alır. Kamera, arabanın normal görüntüsünü yakalar ve bunu yüksek çözünürlüklü monitörde görüntüler.Türkçe Kullanım
Uzman Destek
Yedek Parça Desteği
Online Teknik Servis
Yüksek Kalite

Hidrolik Mantar Bariyer

Hidrolik Mantar Bariyer, çeşitli çaplarda ve uzunluklarda kullanım için tasarlanmıştır.

Teleskopik Mantar Bariyer

Teleskopik mantar bariyer, araç geçişini kontrol altına almanızı sağlayan, yer altına gömülüp gerektiğinde yükselen otomatik bir güvenlik sistemidir.

Pro-Carbon Kollu Bariyer

Pro Carbon kollu bariyer, genişletilebilir 4 metre uzunluğundaki kol kapasitesi ve sadece 3 saniye süren hızlı açılış-kapanış özelliği ile üstün erişim kontrolü sunar. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret ediniz.

PL 212 Kollu Bariyer

PL 212 kollu bariyer, etkili bir erişim kontrol çözümü sunar. 35 saniyede açılma süresiyle hızlı ve verimli bir şekilde çalışır. Detaylı bilgi için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Otomatik Plaka Tanıma Sistemi

Polimek plaka tanıma sistemi, uluslararası plaka şekli ve formatlarını rahatlıkla tanır.Farklı ülkeler ve farklı plaka şekilleri için kişileştirilmiş modüller sisteme eklenebilir.

Sürücü Tanıma Sistemi

Sürücü tanıma sistemi, sürücünün yüz fotoğrafını çeker ve sisteme araç plakası ile birlikte kayıt eder.

Yüzey Monte Araç Altı Görüntüleme

Yüzey Monte Araç Altı Görüntüleme sistemi, yüksek çözünürlüklü otomatik dijital alan tarayıcı kamera ile aracın altının fotoğrafını çeker ve ekranda görüntüler. Eğer aracın altında şüpheli bir nesne tespit edilirse monitörde çerçeve içinde ikaz edilir

Gömülü Tip Araç Altı Tarama Sistemi

Gömülü tip araç altı tanıma sistemi bomba düzeneği yerleştirilmiş araçlı intihar saldırıları olabilecek yüksek güvenlik gereksinimi yerlerde kullanılır.

Araç Altı Görüntüleme Sistemi

Araç altı muayene sistemi ile, aracın park etmesine gerek kalmadan çok rahat bir şekilde araç altının görüntüleme işlemi gerçekleştirilir.

HRB Road Blocker

M50 (K-12) seviyesi çarpışma testi sertifikalı anti-terör özellikli Road Blocker.

RRB Road Blocker

Güçlendirilmiş tip Road Blocker.

RB Road Blocker

Giriş kontrol tipi RB Road Blocker

RB Road Blocker (Sığ Montaj)

Road blocker, aracın yaklaşmasına izin veren bir kontrol noktasına bağlı olarak manuel veya otomatik olarak çalıştırılabilir.

HBD Hidrolik Mantar Bariyer

M50 (K-12) çarpışma testi sertifikalı, anti-terör tipi Hidrolik Mantar Bariyer (Bollard).

PL 6000 Bariyer Sistemleri

6 mt lik kol uzunluğuna sahip otomatik araç bariyeri dilenirse kırılan kollu olarak ta kullanılabilmektedir.

RBD Yüksek Güvenlikli Hidrolik Mantar Bariyer

Güçlendirilmiş tip Hidrolik Mantar Bariyer.Hidrolik mantar bariyerlerin elektronik özelliği sayesinde her türlü, kart okuyucu, rfid okuyucu, uzaktan kumanda ile kontrol edilebilir.

PL 4000 Kollu Bariyer Sistemi

Özel ve kamu otoparklarında kullanılan kollu bariyer sistemlerinin dilenirse kırılan kollu modelleri de mevcuttur.

TBD Hidrolik Mantar Bariyer

Hidrolik mantar bariyerler araç geçişlerini sınırlarken; bisiklet ve motor geçişlerine izin vermektedir.100 km hızla gelen bir araç çarpmasına karşı dayanıklıdırlar.

HBD Sabit Mantar Bariyer

M50 (K-12) çarpışma testi sertifikalı, anti-terör tipi Sabit Mantar Bariyer (Bollard).

HBD Sabit Mantar Bariyer (Sığ Montaj)

Derin kazma problemi (önceden döşenmiş elektrik, su, gaz vb tesissat sebebiyle) bulunan kurulum yerleri için geliştirilmiş sığ montaj sabit mantar bariyer. Sabit mantar bariyerler araç geçiş kontrol sistemleri içerisinde en sık tercih edilenlerdir. Çarpışma testlerinden geçmiş olan mantar bariyerler sık tercih edilir.

Sabit Mantar Bariyer

Sabit mantar bariyer sistemleri yaya geçişlerinin yoğun olduğu noktalarda, araç geçişlerini engelleyen, bisiklet, yaya ve motor geçişlerini  engellemeyen sistemlerdir.

Teklif İste

Polimek PDKS Yazılımını ücretsiz denemek için demo talebi oluşturunuz.

Entegre Çalıştığımız Programlar

PDKS Ücretsiz Demo Talep Formu

Bu formu göndererek, gizlilik politikamızı okuduğunuzu, anladığınızı ve kabul ettiğinizi onaylamış olursunuz.